Ви переглядаєте: Головна сторінка Педпрацівнику Новини профтехосвіти Всеукраїнська нарада з питань розвитку ПТО 03.12.13

Всеукраїнська нарада з питань розвитку ПТО 03.12.13

нарада ПТО3 грудня 2013 року в Міністерстві освіти і науки України під головуванням заступника Міністра освіти і науки Бориса Жебровського відбулася Всеукраїнська нарада з питань розвитку професійно-технічної освіти.

 

 

 

 

3 грудня 2013 року в Міністерстві освіти і науки України під головуванням заступника Міністра освіти і науки Бориса Жебровського відбулася Всеукраїнська нарада з питань розвитку професійно-технічної освіти.


У заході взяли участь представники Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, обласних управлінь (департаментів) освіти, Міністерства освіти і науки.

Під час наради обговорювалися питання організації роботи регіональних органів управління освітою та навчально-методичних (науково-методичних) центрів професійно-технічної освіти, підготовки до засідання Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, фінансового забезпечення професійно-технічних навчальних закладів і установ, державного замовлення на підготовку кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів, кадрові питання.

Відкриваючи нараду, заступник Міністра Борис Жебровський наголосив на тих орієнтирах, які слід враховувати під час підготовки звітів за 2013 рік та планів на наступний рік.

За його словами, кожен директор професійно-технічного закладу повинен знати свої резерви, бачити перспективу розвитку регіону, його демографічну ситуацію, потреби ринку праці. «Без розуміння стратегії розвитку свого регіону, знання ситуації ринку праці – не має і бачення розвитку навчального закладу»,- підкреслив Борис Жебровський.

Заступник Міністра наголосив на важливості застосування новітніх технологій у навчальному процесі. «Новітні технології визначають успіх якості професійно-технічної освіти», – наголосив Борис Жебровський.

Особливу увагу заступник Міністра Борис Жебровський приділив питанням підготовки та перепідготовки кадрів, оптимізації часу керівника професійно-технічного закладу, критеріям та вимогам до роботи керівника закладу.

За словами директора департаменту професійно-технічної освіти МОН Вячеслава Супруна основними завданнями, які стоять перед професійно-технічної освітою відповідно до Національної стратегії розвитку освіти на період 2021 року та Державної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти – це створення якості профтехосвіти шляхом розроблення державних стандартів професій широких кваліфікацій, оновлення навчально-методичного забезпечення, утворення центрів впровадження інноваційних технологій на базі державних ПТНЗ, оптимізація фінансового управління закладів, оновлення нормативно-правової бази впровадження ІКТ у навчальний процес. «Головне – це модернізація управління, яка направлена на автономію навчальних закладів профтехосвіти, розширення повноважень керівника училища і підвищення його персональної відповідальності за якість підготовки робітничих кадрів», – зазначив В’ячеслав Супрун.Під час наради директор департаменту професійно-технічної освіти наголосив на важливості державного замовлення, децентралізації управління, збереження мережі ПТНЗ, можливості підготовки іноземних студентів та самофінансування закладів.

Директор департаменту управління справами МОН Наталія Запольська зупинилася на питаннях порядку обліку та використання державного майна. Вона поінформувала учасників наради про правоустанавлюючі документи та процедуру їх отримання згідно з чинним законодавством.

Директор юридичного департаменту МОН Ольга Кравченко звернула увагу учасників заходу на стан правової роботи в регіонах та своєчасне виконання обов’язків управлінь (департаментів) щодо внесення даних до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДБО).

Під час наради її учасники отримали кваліфіковані відповіді на питання ліцензування ПТНЗ. Директор департаменту наукової діяльності та ліцензування МОН Олександр Якименко звернув увагу на типові помилки експертних комісій регіональних рад щодо підготовки документів на ліцензування.

Окрім того, заступник начальника управління контролю за діяльністю загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів Державної інспекції навчальних закладів України Юрій Вергун зупинився на проекті Положення про підвищення кваліфікації та стажування педагогічних працівників ПТНЗ, що запропоновано до громадського обговорення. За його словами, головне завдання Державної інспекції навчальних закладів не лише перевіряти, а забезпечувати методичними рекомендаціями керівників. За проектом Положення запроваджується новий підхід до ПТНЗ, не зважаючи на форми власності. Також пропонується зміна термінів атестації закладів – один раз на 5 років; чітко визначено поняття атестації ПТНЗ та атестація професії, атестаційні рівні, продовження дії ліцензії без експертиз та питання фінансування атестації.
 

 

Василь Головінов, головний консультант Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, поінформував учасників заходу про роботу Комітету над законодавством у галузі освіти.

Зокрема, він зазначив, що сьогодні у Комітеті Верховної Ради розглядаються 190 законопроектів, серед яких 170 проектів з науки і освіти. Серед цих законопроектів розглядаються і проект Закону «Про професійну освіту».

За його словами, цей законопроект, має багато недоліків та потребує доопрацювання. «Я сподіваюсь, що вже за 2-3 роки ми всі разом приймемо цей закон, враховуючи всі пропозиції та зауваження», – підкреслив Василь Головінов.

У рамках проведення Всеукраїнської наради з питань розвитку професійно-технічної освіти обговорено питання щодо організації обліку фінансово-господарської діяльності професійно-технічних навчальних закладів.

Останнє оновлення ( Середа, 04 грудня 2013, 11:27 )  

Популярні матеріали

Про професії

Отримайте детальну інформацію про професії в училищі. Детальніше...

Новини профтехосвіти

Професії та спеціальності в училищі:

Контакти Кропивницького ВПУ

25030, Україна, м. Кропивницький, вул. Шатила, 4
Директор Рацул Олександр Борисович 
Телефон/факс (0522) 37-10-31
Електронна пошта  
vpu-9@ukr.net

(0522) 37-11-09, 098-720-56-69 (приймальна комісія)