Ви переглядаєте: Головна сторінка Навчання Новини училища Про відзначення 125-річчя від дня народження П.Г.Тичини

Про відзначення 125-річчя від дня народження П.Г.Тичини

e-mail Друк

 1 лютого 2016 року викладачем української мови та літератури щербиною Т.О., був організований захід до 125 років від дня народження Павла Григоровича Тичини. Ювілей виданого українця – це привід для численних шанувальників поезії згадати і ознайомитися з його багатогранним талантом, по-новому зрозуміти художню цінність літературної спадщини геніального поета.

Павло Тичина був водночас і князем української поезії, й конгеніальним пророком національної революції, і хліборобським Орфеєм, і співцем червоного Жовтня, й основоположником української радянської літератури, поетом-лауреатом і поетом-академіком, полум`яним трибуном і ніжним ліриком, феноменом доби, живою мумією, й ідеологемою радянської епохи.

Доля його була трагічною. “Диявольська сталінщина, що розстріляла українське духовне відродження, – за словами Василя Стуса, – репресувала Павла Тичину славою, одягнувши на нього блазенський ковпак, змусивши писати під диктат людогубів. Його убили заживо. Це було сходженням поета на Голгофу”.

Творчий шлях П.Г.Тичини тривав шість десятиліть. Не був цей шлях простим. Скільки болісних роздумів, переживань, передчуттів нових, не завжди бажаних і гармонійних, нерідко грізних, трагічних змін тривожно пульсує в його віршах, щоденникових записах… Його творчість – неординарна, складна, милозвучна і багатогранна. І шліфований катрен, і розмаїтий верлібр, і поетична проза – все поєдналося в одній схвильованій бентежній душі Павла Тичини. В ньому органічно переплітався талант живописця, поета й музиканта.

Сподіваємось, що любителі поезії, музики й живопису відкриють для себе ще одну неповторну сторінку в мистецтві.

alt  alt

alt  alt

Останнє оновлення ( Четвер, 18 лютого 2016, 19:47 )  

Дивиться також статті...

Професії та спеціальності в училищі:

Контакти Кропивницького ВПУ

25030, Україна, м. Кропивницький, вул. Шатила, 4
Директор Рацул Олександр Борисович 
Телефон/факс (0522) 37-10-31
Електронна пошта  
vpu-9@ukr.net

(0522) 37-11-09, 098-720-56-69 (приймальна комісія)