День пам’яті героїв Крут

23 січня 2023 року викладачем української мови і літератури Кропивницьке ВПУ Щербиною Т. О. організовано онлайн-усний журнал «УКРАЇНСЬКЕ РОЗСТРІЛЯНЕ ВІДРОДЖЕННЯ» у додатку Google Meet.
Цей термін вперше запропонував відомий український літературознавець Юрій Лавріненко (теж свого часу репресований), використавши його як назву збірника найкращих текстів поезії та прози 1920-1930-х рр. Але що ж криється за цим терміном?
Розстріляне відродження – це літературно-мистецьке покоління 20-х – початку 30-х років 20 століття в Україні, яке за короткий термін видало високохудожні твори, що вражали світ своєю новизною, але, на жаль, було знищене й закатоване тоталітарним сталінським режимом.
На перше жовтня 1925-го року в Україні налічувалося близько 5000 письменників. Усі вони різні: неокласики, футуристи, авангардисти, імпресіоністи і ті, хто не хоче канонів.
Мета:
• охарактеризувати розвиток історії та літератури в 1920-30-ті роки;
• показати, що водночас із створенням умов для прискореного розвитку культури, тоталітарний режим безпідставно знищив тисячі видатних патріотів -діячів культури, що призвело до послаблення інтелектуального потенціалу нації і завдало нищівного удару українській культурі;
• виховувати в учнів почуття гордості за кращих діячів української культури, патріотизм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

вгору