Контролер у банку.

Контролер у банку виконує операції з приймання, визначення справжності та платіжності, перерахування, обліку, сортування, зберігання, видачі готівки та інших цінностей згідно з нормативно-методичними документами.

Сортує грошові білети і монети за номіналами, а також на придатні та непридатні для обігу, виявляє фальшиві, старі, пошкоджені грошові білети й монети. Формує, упаковує, оформлює грошові білети й монети згідно з інструкцією про емісійно-касову роботу.

Обмінює пошкоджені грошові білети й монети. Складає касову звітність. Зберігає інформацію, що становить службову таємницю або носить конфіденційний характер.

Робочий навчальний план за даною професією передбачає комплекс знань з ряду теоретичних предметів гуманітарного та природничого спрямування. Серед них «Основи правових знань», «Професійна етика та психологія спілкування», «Інформаційні системи і технології в обліку».

Набуті знання знадобляться майбутнім контролерам при роботі в спілкуванні з колегами та вкладниками, а також в особистому житті. Ази професійної майстерності учні опановують на уроках теоретичного навчання з предметів “Технологія банківських операцій”, “Бухгалтерський облік”. Тут здобуваються теоретичні знання з правильного ведення банківської документації, передбаченою кваліфікаційною характеристикою. Результатом теоретичного навчання з курсу «Технологія банківських операцій» є знання з питань:

  • проведення операцій по відкриттю поточних та депозитних рахунків;
  • нарахування та сплати %;
  • продажу та купівлі валюти;
  • складання та видачі коштів за довіреностями;
  • видачею коштів спадкоємцям;
  • проведення зарахування та списання коштів з рахунків;
  • перекази коштів до інших установ банку;
  • прийоми платежів від населення;
  • виконання операцій з платіжними картками;
  • робота обіговими коштами.

Підкріпленням засвоєних теоретичних знань є робота в навчальних майстернях, на уроках виробничого навчання. Під керівництвом досвідчених майстрів виробничого навчання, які мають значний досвід та багаторічний стаж роботи на виробництві за фахом, учні набувають практичних умінь, знань та навичок :

  • видача коштів спадкоємцям;
  • приймання додаткових внесків на рахунки вкладників;
  • перевірка заповнення особового рахунку вкладника.

Велике значення має робота із сучасним обладнанням в банківській сфері. В навчальних майстернях учні мають змогу самостійно відпрацювати теми, пов’язані з готівковим обігом:

  • Підготовка готівки до інкасації;
  • Перевірка банкнот на справжність детектором валюти.

Контролер банку постійно здійснює розрахунки, оброблює кількісну інформацію. Для якісного виконання цих операцій необхідні такі властивості особистості, як упевненість та старанність. Для того, щоб тривалий час безпомилково вести розрахунки та оформляти платіжні документи, контролер ощадного банку повинен мати добре розвинені вольові якості: наполегливість, ретельність, витривалість до одноманітної монотонної роботи. Хоч робота за цією професією суто індивідуальна, йому доводиться постійно спілкуватися з клієнтами банку, тому такі властивості, як стриманість, ввічливість, терпіння, самоконтроль і добра вольова регуляція психічних процесів мають для нього неабияку цінність. Небажаною для контролера банку є схильність до ризику. Висока самодисціплина, порядність, педантичність, акуратність є тими рисами, що викликають повагу і задоволеність працею контролера з боку клієнтів банку. Ще одна важлива особистісна риса, яка необхідна для кваліфікованого працівника банку – це вміння дотримуватися в своїй діяльності правил “комерційної таємниці”.

Рівень заробітної плати контролера банку визначається такими чинниками: а) місцем роботи (державний чи приватний сектор); б) рівнем кваліфікації та досвідом роботи; в) результатами атестації. У державних структурах рівень заробітної плати визначається відповідно штатного розкладу. У приватному секторі зарплата обумовлюється контрактом, що складається під час прийому на роботу. Галузеві та регіональні потреби господарства та банківських структур щодо відповідної професії постійні, у зв’язку з розвитком в Україні банківської діяльності. Ми щиро вітаємо і із задоволенням навчимо всіх, хто обере цю надзвичайно відповідальну професію – «Контролер у банку». Робочі місця банку чекають на молодих кваліфікованих робітників.

Для вступу до Кропивницького ВПУ Вступники надають документи:

  1. Заяву із зазначенням обраної професії.
  2. Свідоцтво про освіту (оригінал) та додаток з оцінками.
  3. 6 фотокарток 3х4.
  4. Медичну довідку (ф 086-У з випискою прищеплень), амбулаторну картку.
  5. Копії документів:
    • паспорта (ID-картки) та витягу про місце  реєстрації.
    • ідентифікаційного номеру.
    • документу про відношення до військової служби.
    • документів, що дають право на пільги.
  6. Направлення підприємства на навчання (при наявності).

Прийом на навчання здійснюється приймальною комісією училища за результатами співбесіди. Тому зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) проходити для вступу до училища не потрібно.

Правила прийому в училище

План прийому в училище

 

Інші професії за якими здійснюється прийом на навчання в училище:

Прийом на навчання здійснюється приймальною комісією училища за результатами співбесіди. Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) проходити для вступу до училища не потрібно.