Наказ Про заходи із запобігання та протидії домашнього насильству

Н А К А З

від  13.10.2020 року     327

Про виконання заходів із запобігання та протидії домашнього насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства

 

Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про охорону дитинства», наказу Міністерства освіти і науки України від 02.10.2018 року № 1047 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами», на виконання постанови КМУ від 22 серпня 2018 року №658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», наказу МОН України від 26.02.2020 року «Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію боулінгу (цькування) в закладах освіти, на виконання листа начальника УОН Кіровоградської обласної державної адміністрації від 12.10.2020 року №35-12/2852/0.35 «Про виконання заходів із запобігання та протидії домашнього насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства»

 НАКАЗУЮ:

 

  1. Затвердити План заходів спрямованих на запобігання та протидію булінгу у Кропивницькому вищому професійному училищі (додаток).
  2. Призначити відповідальною за здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства та отримання заяв, повідомлень від постраждалої особи або інших осіб заступника директора з НВР Кривенко Н.А.
  3. Відповідальної за здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства та отримання заяв, повідомлень від постраждалої особи або інших осіб Кривенко Н.А.:
    • Забезпечити проведення інформаційно-просвітницьких заходів, виховних програм, семінарів, тренінгів з питань запобігання та протидії домашньому насильству у тому числі стосовно учнів та за участі учнів.
    • Провести інформаційно-роз’яснювальну роботу з педагогічними працівниками щодо реалізації норм Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
    • Провести інформаційно-роз’яснювальну роботу за методичними рекомендаціями з працівниками навчального закладу відповідно наказу Міністерства освіти і науки України №1047 від 02.10.2018 року «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами».
    • Вести журнал реєстрації фактів виявлення (звернення) про вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі за формою Постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі».
    • У разі виявлення фактів насильства протягом доби за допомогою телефонного зв’язку, електронної пошти інформувати управління освіти і науки, уповноважений підрозділ органу Національної поліції та службу у справах дітей (у разі коли постраждалою особою та/або кривдником є дитина), забезпечувати надання медичної допомоги (у разі потреби) та фіксувати необхідну інформацію в журналі реєстрації фактів виявлення (звернення) про вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі за відповідною формою.
    • Надавати методичну, практичну допомогу класним керівникам у проведенні заходів, тренінгів в групах з питань попередження домашнього насильства.
  4. Працівникам у разі виявлення ознак чи факторів, що можуть вказувати на домашнє насильство, складні життєві обставини, жорстоке поводження з дитиною або ризики щодо їх виникнення стосовно учня, необхідно проінформувати уповноважену особу навчального закладу, Кривенко Н.А., з метою планування подальших дій щодо заходів для надання медичної, психологічної або іншої допомоги.
  5. Класним керівникам, майстрам виробничого навчання та вихователю проводити з учасниками освітнього процесу виховну роботу із запобігання та протидії насильству.
  6. Практичному психологу та соціальному педагогу:
    • Проводити лекційно-просвітницькі заходи з питань підготовки молоді до сімейного життя, планування сім’ї та попередження насильства в сім’ї.
    • Розповсюджувати інформаційні матеріали з питань рівних прав та можливостей чоловіків та жінок, попередження насильства в сім’ї та запобігання торгівлі людьми.
    • Організовувати роботу з постраждалими дітьми (у разі виявлення в межах своєї компетентності).
  7. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор               Олександр РАЦУЛ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

вгору