ПРАВИЛА внутрішнього розпорядку учнів Кропивницького вищого професійного училища
- Загальне положення.
Кропивницьке вище професійне училище є важливим державним закладом, який здійснює планомірну підготовку кваліфікованих робітників.
- Порядок прийому та відрахування учнів.
В училище приймаються громадяни, які мають базову та повну загальну середню освіту. Зарахування в училище здійснюється приймальною комісією на конкурсній основі, на підставі «Правил прийому», які щорічно затверджуються директором.
За систематичну неуспішність, грубе порушення правил і норм поведінки, пропуски занять без поважних причин, до учнів приймаються міри дисциплінарного впливу, аж до виключення з Кропивницького вищого професійного училища. Рішення про відрахування учнів із училища приймається педагогічною радою.
- Час навчання і праці.
Навчальний рік розпочинається в училищі 1 вересня і завершується 30 червня або 31 грудня наступного року, у відповідності з навчальною програмою.
Навчальні заняття проводяться відповідно діючих планів та програм з кожної професії за складеним розкладом.
Заняття теоретичного та виробничого навчання проводяться в одну зміну.
Виробниче навчання являється основою професійної підготовки учнів і здійснюється в навчально-виробничих майстернях, а також на робочих місцях в умовах підприємства.
Робочий час для учнів визначається розкладом занять.
Відвідування занять є обов’язковим у відповідності з Законом про професійну (професійно-технічну) освіту.
- Обов’язки учнів:
- систематично і глибоко оволодівати професійною майстерністю, знаннями основ наук, розвивати свої здібності, уміти самостійно поповнювати знання і застосовувати їх на практиці, дотримуватися навчальної і виробничої дисципліни, вимог гігієни, охорони праці та безпеки життєдіяльності;
- готувати себе до високовиробничої творчої праці;
- на уроках виробничого, теоретичного навчання і при проведені позакласних заходів повинні дотримуватись правил безпеки праці та санітарних норм;
- приводити в порядок робоче місце, апаратуру та обладнання після закінчення занять;
- дотримуватися вимог моральності, вести здоровий засіб життя;
- укріпляти здоров’я, займатися спортом, готувати себе до захисту своєї Вітчизни;
- відповідати за збереження своїх речей в аудиторії, майстерні, гуртожитку, актовому залі, спортивному залі та інших приміщеннях училища;
- виконувати правила внутрішнього розпорядку гуртожитку і користування бібліотекою;
- зберігати майно, обладнання, інвентар, приміщення училища, у разі нанесення збитків нести повну матеріальну відповідальність.
- виконувати наказ Міністра освіти і науки України про заборону тютюнопаління.
- Час відпочинку.
Всі культурно-масові, оздоровчі, спортивні та інші заходи проводяться у вільний від занять час та вихідні дні.
Позакласна виховна робота здійснюється на основі плідної взаємодії: учнів з майстрами виробничого навчання, вихователем і викладачами. Моральне, трудове, естетичне, екологічне, фізичне та громадянське виховання проводиться комплексно на принципах довіри, відповідальності з урахуванням інтересів молоді.
В училищі працюють спортивні гуртки, гуртки технічної та художньої самодіяльності.
- Права учнів.
Користуватися навчально-виробничою і культурно-спортивною базою училища.
Приймати участь в роботі трудових об’єднань в тому числі діючих на принципах господарчого розрахунку та кооперативних форм господарювання. Вносити пропозиції по поліпшенню діяльності училища.
- Матеріальне забезпечення.
Учні з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а при наявності фінансування і інші учні, забезпечуються безкоштовним харчуванням.
До послуг учнів надаються корпуси теоретичного та виробничого навчання, гуртожиток, бібліотека, спортивний зал, їдальня, приміщення для гурткової, спортивно-масової та технічно-творчої роботи. Учні училища знаходяться на державному забезпеченні. Час навчання в училищі зараховується у трудовий стаж.
Учні та випускники користуються пільгами, передбаченими законодавством.
- Загальні положення.
Правила мешкання у гуртожитку визначаються правилами внутрішнього розпорядку училища і є обов’язковими для всіх мешканців гуртожитку:
- підставою для поселення в гуртожиток є наказ, який надається за заявою учня, знятого з військового обліку та виписаного за місцем мешкання згідно довідки приймальної комісії;
- поселення в гуртожиток здійснюється комендантом по пред’явленню паспорта;
- видача та реєстрація перепусток здійснюється комендантом;
- всі мешканці гуртожитку зобов’язані виконувати правила електро- та пожежної безпеки, правила внутрішнього розпорядку в гуртожитку;
- кожний мешканець гуртожитку при від’їзді зобов’язаний здати наданий йому у тимчасове користування м’який інвентар, меблі та кімнату без пошкоджень і виписатись;
- у разі нанесення збитків у гуртожитку сплачувати його повну вартість.
- Пільги для випускників училища.
Випускникам училища перед початком роботи підприємство надає відпустку з оплатою по тарифній ставці.
Випускникам, що не досягнули 18 років надається відпустка на один календарний місяць, а іншим подовженістю, установленою для працівників даної професії.
Термін навчання в училищі зараховується в трудовий стаж.
Заступник директора з НВР