14 жовтня – День українського козацтва та захисників України

14 жовтня 2022 року в Кропивницьке ВПУ класним керівником групи ПБ-11 Балановою А.Т. була проведена виховна година “14 жовтня – День українського козацтва та захисників України”.
У п’ятницю, 14 жовтня, у християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, українці святкують День захисників і захисниць України та День козацтва. 🇺🇦
Започатковано 14 жовтня 2014 року президентським указом з назвою “День захисника України”. У 2021 року Верховна Рада перейменувала свято на День захисників і захисниць України.
Ця дата вибрана не випадково: цього дня відзначається християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, а у 1999 році встановлений і День українського козацтва.
З давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Саме на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю.
“Пам’ятаючи подвиги славетних козаків та українських повстанців, ми продовжуємо боротьбу за нашу державність. Наше життя у ваших руках. Слава героям і захисникам України!”💙💛💙💛
и ещё 3

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

вгору