Обережно – вибухонебезпечні предмети!

22 березня 2022 року  класним керівником Кропивницького вищого професійного училища Нижбоською Н.А. в групі РБ-91 з професії ” Радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури; Налагоджувальник контрольно-вимірювальних приладів та автоматики”  була проведена виховна бесіда з БЖД “Обережно – вибухонебезпечні предмети! Вогнепальна зброя – не забава. Небезпечність виготовлення та випробування вибухових пакетів. Надання першої долікарської допомоги потерпілому“. В наш час актуальність зазначеної теми важко переоцінити.
Під час бесіди було розглянуто наступні питання:
– Види боєприпасів, методи їх розпізнання. Небезпечні предмети (знахідки) та дії при їх виявленні.
– Правила поводження з ВНП, невизначеними предметами та речовинами.
– Запобігання дитячому травматизму від ВНП побутового призначення.
– Вогнепальна зброя — не забава. Небезпечність користування мисливськими рушницями, виготовлення та випробування вибухових пакетів.
– Правильні дії під час виявлення ВНП.
– Надання першої долікарської допомоги потерпілому.
!!! Особливу увагу було приділено питанню безпеки. Зокрема було наголошено: для уникнення нещасних випадків, треба твердо запам’ятати, що доторкатися до вибухових або невизначених предметів неможна, бо це небезпечно для життя. Виявивши вибухонебезпечні предмети далеко від населених пунктів, треба добре запам’ятати дорогу до того місця, де їх виявлено, поставити біля них пам’ятну вішку. Про знайдені вибухонебезпечні предмети треба негайно сповістити працівників місцевого самоврядування, міліції, найближчого підприємства, школи або просто дорослих, які є поблизу. До жодних самостійних дій вдаватися не можна!
!!! Наприкінці бесіди учнівству було запропоновано повторити алгоритм дій надання першої долікарської допомоги потерпілому (критичні кровотечі, прохідність дихальних шляхів, дихання, кровообіг), а також переглянути відео «Що робити при мінно-вибухових травмах».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

вгору