В Україні проходить «Національний тиждень читання. Тиждень поезії». Тема тижня поезії 2024 – ДІМ. Гаслом став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової – «Ріки незмінно течуть додому».
Учні КВПУ разом із викладачем української мови і літератури Тетяною Щербиною теж занурились у прекрасний світ поезії.
Поняття ДОМУ у кожного своє. Головне, щоб він був і там чекали. Поезії про дім, батьківщину, Кропивницький та Україну читали учні в ході челенджу «Поезії про дім».
“Вірші тих, хто воює, самі себе не запостять”, – написав журналіст Павло Казарін. І це так. У «Поетичній кав’ярні» дівчата і хлопці читали поезії воїнів. До сліз зворушили поезії Олени Максименко. Особливо щемко та проникливо звучали слова Alexey Luzhkovoy:
Кому потрібна лірика?
Кому?
Коли гудять у вухах кононади
Коли Бахмут стоїть в диму
Зустрівшись віч-на-віч із Градом…
Цікавим та непростим виявився і фотоквест «Ріки незмінно течуть додому».
Але учні подолали всі труднощі!
«Намалюй улюблену поезію!» – можливість заявити про себе як про креативного художника. Учні малювали ілюстрації , створювали колажі до улюблених поезій.
Читання віршів – це не тільки приємне проведення часу. Поезія діє як психотерапія. Вірші допомагають контролювати емоції. Поезія – тренажер для пам’яті.
А що ж тоді говорити про процес написання поезій!!! Учні створювали сенкани про ДІМ. Поезії вражають ніжністю і любов’ю, водночас радістю і смутком, тривогою і впевненістю. Дім для дорослих дітей – це і прихисток, і фортеця, і будинок, і кімната; це спогади, родина, зустрічі, спокій, мир.
ДІМ
Теплий, затишний
Гріє, заспокоює, захищає
Ніжно гріє мою душу
Затишок
Читаючи вірші, ви вчитеся бути вибірковим, підбирати ключові слова та помічати їхню неоднозначність. Поезія дозволяє на мить зменшити оберти: коли життя минає, поезія допомагає регулювати ритм дня. Ви можете зупинитися, подивитися на слово як на зображення та насолодитися ним.
Зупиніться!!! Прочитайте ПОЕЗІЮ!