Правила поведінки здобувачів освіти

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

у Кропивницькому вищому професійному училищі

Загальні правила поведінки

Правила поведінки здобувачів освіти базуються на законах України, наказах Міністерства освіти та науки України, Статуті училища.

  1. Здобувачі освіти зобов’язані:
  • виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти;
  • поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;
  • відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля;
  • дотримуватися статуту училища, правил внутрішнього розпорядку училища, а також умов договору про надання освітніх послуг (за його наявності);
  • повідомляти керівництво училища про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
  1. Здобувач освіти приходить до навчального закладу за 10-15 хвилин до початку занять.
  2. Не можна приносити на територію училища з будь-якою метою і використовувати у будь-який спосіб зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, цигарки, наркотики й інші наркотичні засоби і отруту, а також токсичні речовини і таблетки.
  3. Забороняється вживання нецензурних слів і жестів.
  4. Не можна без дозволу педагогічних працівників (за узгодженням з батьками) йти з училища та його території під час занять. У разі пропуску навчальних занять здобувач освіти повинен пред’явити майстру виробничого навчання або класному керівнику довідку від лікаря або заяву від батьків (або особи, яка їх заміняє). Пропускати заняття без поважних причин забороняється.
  5. Здобувачі освіти, які знайшли втрачені або забуті речі, мають здати їх черговому, який знаходиться на першому поверсі училища, класному керівнику, майстру виробничого навчання або адміністрації училища.
  6. Здобувачі освіти зобов’язані виконувати домашні завдання в терміни, встановлені навчальною програмою.
  7. Усі здобувачі освіти зобов’язані берегти майно та оснащення навчальних кабінетів та майстерень, а також місць загального користування.
  8. Суворо забороняється тютюнопаління, розпивання спиртних напоїв, вживання наркотичних речовин в училищі та на прилеглій до нього території.
  9. Здобувачі освіти зобов’язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу училища, зберігати чистоту й порядок у вбиральнях, коридорах, дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог.
  10. Здобувачам освіти не можна запізнюватись на масові заходи: збори, лінійки, виховні години, концерти і т.д. Потрібно своєчасно виконувати доручення осіб, відповідальних за їх проведення. Під час проведення заходу необхідно поводити себе так, щоб не заважати іншим.
  11. Після закінчення занять та позаурочних заходів здобувачі освіти не мають права знаходитись у приміщенні училища без нагляду педагогічних працівників.
Правила поведінки під час занять
  1. При вході викладача в кабінет здобувачі освіти встають і вітаються, сідають після того, як викладач відповість і дозволить сісти. Так само здобувачі освіти вітають будь-якого дорослого, що увійшов до кабінету під час занять.
  2. Здобувачі освіти входять до кабінету за дзвоником. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.
  3. Здобувачі освіти повинні заходити в кабінет та майстерню лише з дозволу викладача, майстра виробничого навчання.
  4. Здобувач освіти, який запізнився на урок, має отримати дозвіл у викладача, щоб бути присутнім на уроці.
  5. Під час уроку не можна створювати галас, без дозволу підводитися, відвертати увагу інших здобувачів освіти від уроку.
  6. Заборонено виходити з кабінету без дозволу викладача.
  7. Урок закінчується тоді, коли викладач оголосив про це. Тільки після цього здобувачі освіти можуть йти на перерву.
  8. Здобувачі освіти повинні виконувати вказівки викладача без будь-яких заперечень.
  9. Під час уроку не можна вживати їжу та напої, жувати жувальну гумку.
  10. Здобувач освіти повинен дбайливо ставитися до підручників та зошитів.
  11. Здобувачі освіти зобов’язані знати i дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків, так i після їх закінчення.
  12. Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з кабінету, то він повинен підняти руку i попросити дозволу у викладача.
  13. Якщо здобувач освіти хоче поставити запитання викладачу або відповісти на запитання викладача, він підіймає руку.
  14. На уроки фізичної культури здобувачі освіти приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Без дозволу викладача в спортивну залу здобувачам освіти входити забороняється. Здобувачі освіти, звільнені від занять фізичною культурою, обов’язково мають бути присутніми під час уроку в спортивній залі.
  15. Користування мобільними телефонами під час проведення уроку суворо забороняється. Телефон повинен бути вимкнений або у беззвучному режимі та знаходитись у сумці.
  16. Працюючи з інструментами, приладами, підручниками, наочними посібниками, здобувачі освіти повинні точно виконувати вказівки викладача або майстра виробничого навчання, а також дотримуватись правил з охорони праці. У випадку виходу з ладу обладнання, інструменту, приладів, здобувач освіти повинен одразу доповісти про це майстру виробничого навчання, викладачу.
  17. Після закінчення занять потрібно прибрати своє робоче місце.
Поведінка здобувачів ocвіти під час перерв
  1. Під час перерви здобувачі ocвіти переходять з одного навчального кабінету в інший спокійно, без метушні й галасу, дотримуючись розкладу ypoків.
  2. Особливо уважними здобувачам совіти треба бути під час руху сходами. При пересуванні сходами слід триматися правого боку.
  3. Здобувачам ocвіти забороняється бігати сходами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази i жести.
  4. Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати.
  5. Категорично забороняється самовільно відчиняти вікна, сидіти на підвіконнях.
Поведінка здобувачів освіти в їдальні
  1. Під час харчування в їдальні здобувачам освіти належить дотримуватися хороших манер i поводитися пристойно, не псувати майна.
  2. Здобувачі освіти приходять в їдальню під час перерв.
  3. Здобувачі освіти мають право взяти в їдальню принесені з дому харчі.
  4. Категорично забороняється заходити в їдальню у верхньому одязі.

Поведінка здобувачів освіти поза училищем

  1. Здобувачі освіти зобов’язані бути ввічливими, коректними i доброзичливими, проявляти витримку й розуміння у стосунках з оточуючими.
  2. Бути уважними до дорослих, маленьких дітей i літнix людей.
  3. Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в транспорті, громадських місцях.
  4. Дбайливо ставитися до природи.
  5. Забороняється тютюнопаління, розпивання спиртних напоїв, вживання наркотичних речовин у громадських місцях.
  6. Здобувач освіти повинен дотримуватися мовного етикету, не допускати нецензурних висловлювань.
  7. Перебування без дорослих у місцях відпочинку, прогулянки населеним пунктом тощо для здобувачів освіти дозволяються до 22 години (до 18 років), а мешканцям гуртожитку — до 21 години.
Вимоги до зовнішнього вигляду здобувачів освіти
  1. Приходити до училища необхідно в чистому, випрасуваному одязі ділового стилю та чистому взутті з охайною зачіскою.
  2. Не можна зловживати косметикою, носити багато прикрас на заняття.
  3. На уроки фізичної культури i заняття спортивних секцій здобувачі освіти приходять у спортивній формі. Спортивний одяг, призначений для ypoків фізичної культури на інших уроках недоречний.
  4. На уроках виробничого навчання здобувачі освіти повинні бути у спецодязі.
  5. На суботники та iнші господарські роботи здобувачі освіти приходять у робочому одязі.
  6. На урочисті загальноучилищні заходи здобувачі освіти приходять у святковому одязі.
 Прикінцеві положення
  1. Здобувачі освіти не мають права під час знаходження на території навчального закладу i при проведенні загальноучилищних заходів здійснювати дії, небезпечні для свого життя i здоров’я та оточуючих.
  2. За порушення цих Правил та Статуту училища здобувачі освіти притягуються до відповідальності, до них можуть бути застосовані такі заходи впливу:
  • усне зауваження;
  • виклик здобувача освіти на засідання Ради профілактики.
  1. Дані правила внутрішнього розпорядку є обов’язковими для виконання всіма здобувачами освіти Кропивницького вищого професійного училища.

Заступник директора з НВР                

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *